Однокомпонентні та двокомпонентні ППУ

Однокомпонентні та двокомпонентні ППУ

системы ППУ

Відмінною альтернативою традиційним утеплителям, що застосовуються в будівництві, виступає пінополіуретан (ППУ), напилюваний на робочі поверхні.

Зазвичай в якості напилюваной теплоізоляції використовують двокомпонентні склади. Ізоляційний шар створюється в результаті змішування органічних сполук: полиола (А) і поліізоціанати (Б). При цьому відбувається хімічна реакція з виділенням тепла і двоокису вуглецю (вуглекислого газу).

 

Після її закінчення суміш твердне з утворенням великої кількості закритих газонаповнених камер, які надають матеріалу особливі теплоізоляційні властивості.

 

Отриманий ізолюючий шар володіє чудовими якостями:

найнижчий коефіцієнт теплопровідності (0,019-0,028 Вт / М * К);
низька щільність (30-80 кг / м3);
висока адгезійна міцність;
немає необхідності в кріпильних елементах;
висока акустична ізоляція;
відсутність містків холоду;
можливість теплоізоляції конструкцій будь-якої конфігурації і розмірів;
створення гідроізоляційного шару завтовшки 1 см і щільністю 400-800кг / м3 (для гідроізоляції таких будівельних конструкцій, як басейни, фундаменти, різні ємності і багато іншого);

Покриття при цьому довговічні: вони не схильні до розкладання і гниття, не руйнуються під впливом сезонних температурних коливань, атмосферних опадів, агресивної промислової атмосфери.

Однак складна технологія застосування, негативно позначаються на популярності цього матеріалу. Склади А + Б зазвичай застосовуються для масштабних площ і вимагають наявності дорогого і складного устаткування.


Щоб отримати напилюваний двокомпонентний утеплювач з необхідними фізико-хімічними характеристиками, треба змішати поліол і поліізоціанат в точній пропорції, підігріти їх до потрібної температури, проконтролювати параметри і нанести на робочу поверхонь

ость.

Для цього використовуються спеціальні піногенератори, що включають в себе дозатори, вимірювальні прилади та насосні станції, які розпилюють отриманий склад.

Рішенням проблеми масового застосування пінополіуретану (ППУ) в якості напилюваного теплоізоляційного матеріалу, може стати новинка на ринку – мобільні системи ППУ (однокомпонентниие поліуретанові піни в аерозольних балонах).

До складу аерозольної піни входять ті ж компоненти, що використовуються і при виробництві напилюваного двокомпонентного пінополіуретану: поліол і Ізоціонат – компоненти А і B. Однак, на відміну від двокомпонентного ППУ, застосування якого пов’язане з певними складнощами (необхідністю доставки на об’єкт двох ємностей з компонентами , використання компресора, спеціального інструменту та кваліфікованого персоналу), однокомпонентний склад простий в застосуванні – майже як балон з монтажною піною.

Процес застосування однокомпонентной піни суттєво спрощено: балон накручується на пістолет і піна наноситься на ізольовану поверхню рівним шаром. Реакція, як і в випадку з монтажною піною, відбувається в результаті взаємодії складу з частинками води, що знаходяться в повітрі.

Звідси рекомендації виробника по змочування поверхні, що і нанесеного шару піни, а також температурі навколишнього середовища, балона і поверхні: чим температура вище, тим активніше пройдуть процеси спінювання і полімеризації, тим краще буде теплоізоляційний шар.

На відміну від двокомпонентних складів мобільні системи ППУ доцільніше використовувати на малих площах. Він більш зручний і економічно вигідний, так як дозволяє точно розрахувати потрібну кількість піни. Крім того, теплоізоляція може проводитися при зниженій температурі повітря восени та взимку, коли двокомпонентні склади марні. Щоб використовувати мобільні системи ППУ, не потрібно допоміжне обладнання, досвід і спеціальні знання.

Заявлені сфери застосування мобільних систем ППУ – це утеплення ангарів і складів, фасадів приватних будинків, балконів, лоджій, горищ, мансард, фундаментів, підвалів, підлог, стін, перекриттів, покрівлі. У всіх з перерахованих областей застосування ключовими плюсами піни є: швидкість виконання робіт (через відсутність необхідності підготовки поверхні), відсутність містків холоду (з огляду на монолітності покриття), а також гідро- і звукоізоляція.

Основний інтерес новинка для приватного забудовника, площі поверхонь, що ізолюються у якого не великі – мова про декілька сотень квадратних метрів. Мінімальні витрати на логістику, простий монтаж, висока швидкість проведення робіт укупі з відмінними теплотехнічними властивостями роблять матеріал вельми цікавим і гідним конкурентом «класичних» утеплювачів.

© 2021 TERMALL. All Rights Reserved | Design by Dmitry Maslakov

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!